Šílený náraz na poslední kolo Michael McDowell Vyhráli Daytona 500 uprostřed ohně, hlavní trosky

Havárie Daytona 500

Getty Image

Předchozí článek odkazoval na hromadu 16 automobilů jako The Big One v Daytoně 500 dříve, ale byl to jen předchůdce bláznivého dne závodění, který vyústil ve vážný pád v posledním kole. The Big One je termín používaný k popisu téměř nevyhnutelné havárie, která se obvykle stane na konci Velké americké rasy a stala se na poslední chvíli v neděli. Vyšla opatrnost a po 357 startech dal Michaelovi McDowellovi vítězství v první řadě v pohárové sérii. Vedl jen jedno kolo (a dokonce ani celé kolo) a nakonec to bylo jediné, na čem by záleželo.

Vítězství přišlo po pěthodinovém zpoždění počasí, které vidělo řidiče jít ven a získat jídlo, než se dostali zpět do svých vozů. Poté, co závod obnovil zbývajících 185 kol, byl Joey Logano a jeho týmový kolega Brad Keselowski v dobré pozici, aby obsadili první dvě místa, dokud druhý neklepal na nárazník prvního. Keselowski klesl na Logano, McDowell nežil a odtamtud následoval chaos. Tento krok vyústil v obrovské rozrušení McDowella, který byl uvedeny na kurzech +6600 k výhře a kurzech +325 k umístění v top 10 na BetMGM před startem.

Každý řidič při nehodě dokázal odejít, což je úžasné, ale také trochu neuvěřitelné. Bylo tam docela značné množství ohně a trosek. Keslowski se vznesl vzduchem a vrazil do zdi s docela značnou silou. Je to opravdu neuvěřitelné. Vrak byl docela drsný.

Daytona 500 Crash

Getty Image

Byl to třetí večerní prach, ale použití výrazu prach nahoru to lehce vysvětluje. První přišlo 15 kol do závodu a vytáhlo téměř polovinu pole před začátkem zpoždění a ke druhému došlo v 1. etapě restartu v neděli večer.

Byl tu téměř další, který by pole opravdu ztenčil, ale ostatní řidiči byli většinou nedotčeni.

McDowell není cizí, aby havaroval sám. 36letý muž byl chycen při velmi vážné nehodě s více převrácením během kvalifikační jízdy v roce 2008. Měl štěstí, že vyšel živý.

Ačkoli to přišlo jedinečným způsobem, vítězství McDowella je poetické. Nastoupit zpět do auta po takové srážce vyžaduje vážnou odvahu. Jít 357 startů bez vítězství, jen aby získal svůj první na největším pódiu, je skvělý konec.